Vacu Fit a Vacu Thermal

vacu-fitVacu Fit a Vacu Thermal sú prevratné prístroje od jedného výrobcu, s ktorými dosiahnete viditeľné výsledky na problematických partiách ako sú brucho, boky, zadok a stehná. Ide o rýchle a účinné spaľovanie tukov a formovanie postavy pri 30 minútovej aeróbnej činnosti v špeciálnej kabíne. Obidva stroje sú založené na rovnakom princípe. Stačí cvičiť 30 min. aeróbnu činnosť, pretože v kabíne sa nachádza urýchľovač spaľovania tukov - podtlak alebo infražiarenie!

Aký je medzi týmito strojmi rozdiel? Vacu Fit bol prvý svojho druhu, v jeho kabíne sa nachádza klasický bežiaci pás a počas cvičenia sa v kabíne vytvorí podtlak. Počas rýchlej chôdze v podtlakovej kabíne dochádza k efektívnemu spaľovaniu tukov.

Vacu Thermal je novší typ týchto strojov pre chudnutie. V kabíne sa nachádza eliptický trenažér, ako iný typ aeróbneho cvičenia a zároveň infražiariče, ktoré rovnako ako podtlak v klasickom Vacu Fit-e urýchľujú spaľovanie tukov.  

U nás nájdete 3 stroje takéhoto typu - 2 stroje Vacu Thermal a 1 Vacu Fit.

Prečo to funguje

Pri cvičení na Vacu Fit dochádza ku chôdzi na bežiacom páse a spodná časť tela je uzavretá v podtlakovej kabíne. Pôsobením podtlaku dochádza k silnému prekrveniu kožného a tukového tkaniva na bruchu, stehnách a zadku. Ťah podtlaku nasáva krv do tukového tkaniva, odkiaľ je tuk dopravovaný k svalovým bunkám, kde sa v pohybe definitívne spáli. Tuk sa spaľuje až pri dosiahnutí určitej tepovej frekvencie srdca. Pri cvičení na zariadení Vacu Fit máte dokonalý prehľad o výške Vašej tepovej frekvencie s možnosťou regulácie rýchlosti a sklonu chodiaceho pása, čím obmedzíme zaťaženie kĺbov a chrbtice.

Počas cvičenia vo Vacu Fit sa na displeji zobrazuje Vaša aktuálna tepová frekvencia. Vo Vacu Fit sa pohybujete rýchlou chôdzou, nebežíte, pretože spálenie tuku je trikrát náročnejšie na kyslík ako spálenie cukru, je potrebné pohybovať sa strednou intenzitou, aby sme nelapali po dychu, ale naopak, aby sme dostatočne dýchali. Vďaka pôsobeniu podtlaku na spodnú časť tela sa vo Vacu Fit začínajú spaľovať tuky už po 10 minútach cvičenia! Je to oveľa skôr, ako bez pôsobenia podtlaku. V bežnej atmosfére sa tuk začína spaľovať až po 30 minútach cvičenia. Podtlak spôsobí tiež rozprúdenie lymfy, ktorá je zodpovedná za odplavovanie škodlivín vznikajúcich pri prirodzenej látkovej výmene. Výsledkom je, že sa zbavíme tukov a pokožka nadobudne hladší a pevnejší vzhľad bez celulitídy.

Vacu Thermal je obdobným strojom inšpirovaným eliptickým pohybom známym zo strojov typu Orbi Trek a zároveň sa v kabíne nechádzajú infražiariče, cvičíte teda v prostredí infrasauny. Hĺbkové pôsobenie infračerveného svetla dokáže prečistiť pokožku, zlepšiť prúdenie krvi a okysličiť ju. Pomáha vyplaviť vodu a zbaviť organizmus nežiadúcich toxínov. V kombinácii s eliptickým pohybom sa telo zohrieva, cievy sa rozšíria, efektívne výsledky sa dosahujú pri odstraňovaní celulitídy. Intenzívne prehriatie a tým aj vzniknuté potenie umožňuje pokožke zbaviť sa tuku, vody a toxínov, ktoré zväčšujú objem a prejavujú sa ako celulitída. Výhodou je tiež bezpečnosť aplikovania, čo potvrdzuje fakt, že infračervené žiarenie imituje teplo podobné energii tepla Slnka, pôsobí aj na ďalšie regeneračné a liečebné procesy organizmu.

Ktorý si mám vybrať

Odporúčame vyskúšať obidva typy strojov a skúsiť, ktorý Vám viac vyhovuje. Všeobecne je eliptický typ pohybu u Vacu Thermal považovaný za trošku náročnejší ako bežiaci pás vo Vacu Fit. Pre milovníkov tepla a potenia odporúčame Vacu Thermal. No ideálne je tieto stroje striedať, nakoľko telo si časom na jeden typ záťaže zvykne a nedosahuje už maximálny chudnúci efekt. Na jednu permanentku môžete absolvovať oba typy týchto strojov.

Účinky Vacu Fit a Vacu Thermal

 • rýchle a výrazné spaľovanie tukov na bruchu, bokoch, zadku a stehnách
 • formovanie postavy
 • pôsobí proti celulitíde, pleť je pri pravidelnom cvičení hladšia a mäkšia
 • úprava cirkulácie krvi a lymfy, detoxikácia organizmu
 • nárast vitálnosti

Ako dosiahnuť maximálne výsledky

Pre výrazný efekt odporúčame tri cvičenia do týždňa, pre stabilizovanie dosiahnutých výsledkov postačí cvičenie vo Vacu Fit jeden alebo dva krát do týždňa. Pre maximálny účinok je vynikajúce naniesť pred cvičením vo Vacu Fit krém proti celulitíde.

Kontraindikácie

 • srdcový kardiostimulátor
 • zápal v organizme
 • tehotenstvo
 • hypo a hypertenzia
 • epilepsia
 • porucha štítnej žľazy
 • žilové zápaly
 • trombóza
 • otvorené rany
 • užívanie antibiotík
 • astma

Čo si treba priniesť

Pre maximálne pôsobenie podtlaku na problémové partie je vhodné priniesť šortky a pre pohodlnú chôdzu botasky.

Cenník našich služieb kliknite sem >>>

Objednajte sa on-line

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in